Најсилните во историјата на човештвото! Тој го создаде рекорд од 18 светски рекорди и осум на нацијата

Неговото име е Пол Едвард Андерсон (Павле Едвард Андерсон), американски тешка категорија тегови, powerlifter, познат Херкулес! Освои две шампион тегови, исто така е олимписки шампион и светски шампион во кревање тегови и powerlifting создавање проекти и 18 нацијата рекордни осум светски рекорди во светот на powerlifting и кревање кругови има…

Одвратно! Богородица јадат измет? Јапонски кујна премногу прекрасно уста

Кога станува збор за посебни, специјални исхрана култура, мислиме на островот Јапонија денес мал ќе го споделам со вас три големи зла на локалната кујна – 1. женското тело Шенг сугерира името, е голо тело како гејша вчитување апарат . Скрининг процес на обука гејша е многу ригорозни, мора да…

Не брзаат, не брзајте – најмногу автентичен глас на девојките секс сесија

љубов Љубовта е една од интерактивни љубовници, меѓу маж и жена, секој може да се изведе различни чувства и мисли. Но, понекогаш, едно девојче е неизбежна срамежлива, таа не му пречи ќе ти кажам, ох! Тоа не е важно, денес вклучуваат вистински гласовите на 10 жени, за да знаете што…

Кога јас би бил милионер, јас ќе го избере патот на кул декорација

дом стана модерен и удобно е сон на многумина. Дури и ако ние се уште се борат на пат, нема доволно капацитет за да ги остварат своите соништа, ние се уште може да се замисли подобра иднина. Еве некои можат да ви помогне да се постигне на аспирациите на кул…

Јапонија избрани шест најубавите забава актерка во Кина, таа испадна да биде на прво место?

островот пред некое време на луѓето на интернет одржи гласање на кинеската народна забава убава актерка, херој, исто така прикажан малку, да ги погледнеме во луѓето и нашиот остров естетски не е исто сега! 6. Жао Liying Жао Liying слатка сензационен изглед и слава не само за неа пред домашните…

Прекрасен брак: про-внука во брак својот чичко

античка Кина придава големо значење на етика, но во династијата Хан, туку политички брак на трагедијата, на 10-годишна внука била во брак со неговата про-чичко, ова е Хан царот Лиу Хуи Јинг на. Хан царот Хуи Лиу Јинг Лиу е најстариот син на неговата сестра, принцезата Јуан Лу Жао Џанг…

По смртта, телото што е употребата? Се уште има луѓе кисела леш …

Според обичајот, кога некој ќе умре телото како да направам? Постојат обично два избора: погреб и кремирање. Очигледно, во текот на историјата, некои умреле не е во ковчегот. Дека нивните тела ќе биде како да се справи со тоа? Еве да ви кажам за трупот е најлудата работа. трупови стане…

Момче заробени ѕид соседи за помош од три дена да се игнорира, и конечно “спасени со пеење”!

Нигерија Ондо држава бизарен инцидент се случи. Таа започна како соседи некој чуден звук дојде задниот ѕид, иако тоа стана како сениште заговор соседи главен на разговор, никој не сакаше да ја видите. До паѓањето на ѕидот пеење, соседите почнаа да се чувствуваат не е сосема во право, таму, не…

Гепард спиење перница секој ден, па ајде службеник мачката лопата измет премногу му завидува на роб

и мачки може да биде бесконечно блиску до сон мачка роб господар. Јужна Африка Гепард конзервација парк “Гепард искуство” волонтер Dolph C. Волкер живееле на мачка роб завидувам на живот. Таа ноќ тој отиде да спие гнездо гепард, голема мачка не само што не го стави надвор, а исто така…

неговото достигнување беше мајка на подигање на ѓубрето бере надвор! Мама беше толку лоша што само стави сок од портокал се применуваат на лицето

кој глуми во филмот Имоу е “Татко ми и мајка ми,” копното актер Honglei, пред нас е сериозна слика олигонуклеотиди јазик. Но, 46-годишниот на 8 Кина Златен орел ТВ Арт фестивал, три пати добитник беше затворена кога солзи, затоа што мислата за смртта на мајката. 1970 година, Honglei роден во…